S úderem druhé a odemčením místnosti se dovnitř nahrnuli všichni čekající a zároveň začali po chodnících docházet další voliči. „To je určitě víc lidí než před dvěma týdny,“ byla si jistá předsedkyně volební komise.

Mezi prvními byli hlavně senioři, ale přišli i zástupci střední generace a jeden mladší pár. Jeden ze straších mužů odhlasoval a demonstrativně u koše viditelně roztrhal lístek druhého kandidáta. „Domů ho rozhodně neponesu,“ ulevil si ještě před odchodem z místnosti.

Vyšší účast

Rušno bylo také na sídlišti před Základní školou Letců R.A.F. V ní sídlí rovnou pět okrsků a čtvrt hodiny od zahájení voleb se to před budovou i uvnitř lidmi jen hemžilo. „Takový blázinec tu o volbách nepamatuju,“ kroutil hlavou jeden z voličů v přízemí, než vystoupal po schodech do patra, kde se volilo ve třídách. Předsedkyně komise ve 12. okrsku potvrdila, že i podle ní je účast v prvních minutách vyšší, než tomu bylo před 14 dny.

Volební komisař Petr Procházka úřadoval symbolicky v nové flanelové košili. „Bude zajímavé pozorovat, jestli to někdo z příchozích zaregistruje,“ usmíval se za stolkem.