„V uplynulých letech jsme uspořádali mnoho výstav známých i méně známých umělců a setkání se zajímavými lidmi. Zorganizovali celou řadu hudebních a divadelních představení, zábavy pro děti i dospělé i třiadvacet ročníků Hrabalova Kerska. Ale hlavně, zpracovali jsme mnoho tun keramických hmot, které jsme přetvořili v malá či větší rukodělná dílka. Každý kousek točený na hrnčířském kruhu vlastníma rukama, chce potěšit ty, kteří mají keramiku rádi stejně jako my,“ zhodnotili uplynulé tři desítky let manželé Kubovi. I přesto, že doba je nyní poněkud složitější pro všechny, věří, že do kerského lesa budou lidé nacházet cestu pro potěšení i nadále.

Na slavnost, která se konala v sobotu 27. června na zahradě ateliéru, dorazilo mnoho zájemců z blízkého okolí i ze vzdálených míst. Zazpíval i Václav Neckář.
V Lesním ateliéru pokřtili Slavnosti sněženek

Bronislav Kuba však není pouze keramik. Ve svých knížkách připomněl i spisovatele Bohumila Hrabala, který je s těmito místy také spojen. Stačí připomenout tituly Slavnosti sněženek - setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem, či volné pokračování Slavnosti sněženek, lidské osudy a odhalená tajemství v Hrabalově Kersku. Vedle nich je autor podepsán pod publikací O zaniklé vesnici Kří a další zajímavosti z historie Kerska.

V těchto dnech je v ateliéru k vidění výstava sto dvaceti pěti kreslených miniaturních džbánků od různých osobností, z nichž mnohé Kersko navštívily. „Některé džbánky jsme sesbírali nahodile při různých setkáních, jiné nám byly nakresleny jako domácí úkol. Expozici doplňuje fotokoutek Slavnosti sněženek, které ke Kersku neodmyslitelně patří a které ovlivnily jak naši tvorbu, tak i život,“ doplnila Jana Kubová.

V Lesním ateliéru Kuba v Kersku probíhá výstava slámových ozdob z dílny paní Hany Maříkové.
OBRAZEM: V lesním ateliéru Kuba vystavují slámové ozdoby

Podobně jako v minulých letech bude v ateliéru nachystán pestrý adventní program.