Příznivci folkové hudby si dali v sobotu 23. května tradiční dostaveníčko 
v Nymburce v parku u vodárenské běže, kde se konal již 
8. ročník folkového festivalu Ve stínu vodárenské věže.

Hudební akci, kterou pořádá Městské kulturní středisko v Nymburce za finanční podpory Města Nymburk, si každoročně nenechá ujít několik stovek milovníků folku, vloni se sešlo kolem 800 lidí a letos se očekávala obdobná účast.

Program byl nabitý, o zajímavé kapely a interprety nebyla nouze. Program rozjela ve 13.00 hodin formace 4 zdi 
z Pelhřimova, a pak už to šlapalo jako na drátkách: Nespoutaní hoši z Nymburka, Standa Haláček z Kostelní Lhoty, známá pardubická skupina Pouta, Pepa Štross, Tomáš Berka, vítězná kapela Porty 2014 Louka Band, organizátor Folkové růže v Jindřichově Hradci skupina Jen tak tak, Passage z Teplic a další z místních vyhlášených folkových skupin Lážo Plážo 
z Lysé nad Labem.

Čím, či přesněji kým letošní festival Ve stínu vodárenské věže vyvrcholil? „Letos jako hlavní hvězdu tady máme kapelu Rangers, která 
v tomto roce slaví 50 let na hudební scéně, takže jede šňůru ke svému výročí, a tak zavítá 
i sem, do Nymburka," vysvětlil Tomáš Březina, muzikant ze skupiny Lážo Plážo, který je spolu s Jaroslavem Křížem hnacím motorem festivalu Ve stínu vodárenské věže.

Nymburský deník zajímalo, zda bylo obtížné dostat do Nymburka jednu z našich folkových legend, kterou Rangers vpravdě jsou. Podle Tomáše Březiny to problém nebyl, protože muzikanti se znají z jiných festivalů a mezi sebou se domluví. A tak se jistě je na co těšit příští rok.