Stop dotacím na pronájmy hal sportovním klubům. Tak se rozhodlo vedení města už v prosinci 2010. To se ale jeví pro některé kluby jako téměř likvidační. Florbalisté podle tohoto rozhodnutí nemohou hrát zápasy na domácí půdě.

„Je pro nás za této situace nereálné hrát domácí zápasy v Nymburce. Asi od roku 2002 jsme za hodinu pronájmu Sportovního centra platili sto korun. Reálná cena se pohybovala na částce 1 200 korun, město dotovalo 1 100 korun. Nyní město přestalo dotovat pronájem a Tyršák ještě navýšil hodinový pronájem na 1 500 korun,“ uvedl do děje předseda florbalového klubu SKP (Sportovní klub policie) Tomáš Vlach.

Město přestalo takto dotovat halové sporty, to znamená například volejbal.

Klub florbalu SKP uvažuje reálně o hraní „domácích zápasů“ v okolních a dostupnějších halách v Chlumci nad Cidlinou a Benátkách nad Jizerou.

Florbalový Sportovní klub policie se tedy dostal do stejné situace jako před časem plavci, kteří po dobu rekonstrukce bazénu museli na tréninky do Čelákovic nebo Kolína.

Podle místostarosty Zdeňka Vocáska byla situace kolem refundací hal v Nymburce na programu středečního zasedání rady města. „Ano, budeme o té situaci jednat, o výsledku vás budu informovat,“ uvedl ve středu kolem 13. hodiny místostarosta Vocásek.

Florbal nemá v Nymburce příliš na růžích ustláno. Přitom je to v současnosti nejvíce se rozvíjející sport v České republice. Nyní vše stojí v Nymburce stoprocentně na členských příspěvcích samotných hráčů.

„Muži, hrající 3. ligu, zaplatí ročně 5 500 korun, dorostenci 4 tisíce. V tom ovšem není započítaná doprava. Tu si každý hradí sám,“ vypočítal předseda Vlach.

Při tvorbě městského rozpočtu na letošní rok se tedy s refundacemi hal přestalo počítat. To ale může mít pro některé kluby katastrofické následky.