Poděbradskou kolonádu obsadili stánkaři s kvalitním vínem ze všech českých a moravských vinařských regionů. Ochutnávala se vína tradiční, čerstvá i starší. Ke koštu byla připravena i vína experimentální, která se kombinují z klasických odrůd. Příchozí si mohli zakoupit festivalovou skleničku a ochutnávat až do omrzení. Pro děti byla připravena tvořivá dílna.

Poděbradskou kolonádu obsadili vinaři:

V pátek 11. srpna začala v Poděbradech další z akcí projektu České festivaly vína. Koná se v pátek a sobotu na kolonádě a v přilehlé horní části lázeňského parku. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Akce má i svůj hudební doprovod. V pátek i sobotu znějí z hlavního pódia tóny cimbálovek, případně rady vinařům. Večerní program pak nabízí koncerty známých osobností. V pátek to byla Anna Julie Slováčková se svým Bandem. V sobotu večer má dorazit Milan Peroutka s kapelou Perutě. Příchozí z velké části vyžili i travnaté plochy horní části parku, kde roztáhli deky a udělali si pravý letní piknik v trávě.

Milovníci vína mohou do Poděbrad zamířit i příští pátek, kdy se na lázeňské kolonádě uskuteční již třetí ročník Festivalu vína Poděbrady. Ten nabídne ochutnávku vín od čtyřiadvaceti českých a moravských vinařů i bohatý kulturní program. Více informací najdete ZDE.