Kostel svatého Apolinářev pondělíve dvě odpoledne praskal ve švech. Desítky lidí se přišly naposledy rozloučit s místním dlouholetým farářem páterem Martinem Vladimírem Fišerem. Ten byl nalezen mrtev v sobotu 1. března. Krátce potom, co se republikou přehnala vichřice Emma.

Ta však podle nařízené soudní pitvy nebyla příčinou farářova skonu, jak uváděla některá média. Sedmasedmdesátiletý duchovní zemřel zhruba tři hodiny před vichřicí na infarkt.

Rakev s ostatky byla vystavena v kostele. Na místě se sešli zástupci několika církví, zástupci radnice i obyvatelé Sadské a okolí.

Jedním z řečníků nad rakví byl biskup Dominik Duka. „Zesnulý páter Fišer byl přímý člověk. Proto to také neměl jednoduché u církevních sekretářů za dob totality a byl vždy na hranicích farnosti,“ uvedl Duka.

Po několika modlitbách a čtení z bible byla rakev přenesena do pohřebního vozu.V úterýdopoledne bude uložena do hrobu v Praze na Olšanech.
Páter Fišer byl sice už dlouhá léta na faře v Sadské, ale pamatují jej také z jiných částí Nymburska. Devět let působil v Městci Králové v kostele svaté Markéty.

Podle místních měl vážné zdravotní problémy několik týdnů před smrtí. Údajně dokonce několikrát zkolaboval. Osudnou sobotu mířil z fary na vinici. Tam však už bohužel nedošel.