V posledním týdnu nebude kvůli opravě kuchyně firmy Eurest zajištěno stravování dětí ve školách. Tak nějak zněla stručná zpráva, kterou dostali rodiče dětí navštěvujících některé lyské školy. Základní škola Komenského zavře své brány kvůli rekonstrukci už o týden dříve.

Na problém Nymburský deník upozornil e–mailem Štefan Lompart, jehož dvě děti chodí do Základní školy Bedřicha Hrozného. „Do včerejška jsme nevěděli, kde se děti budou stravovat. Nikdo to neřešil a nechtěl se k tomu vyjadřovat. V pátek jsem se obrátil na radnici s dotazem, na co máme nárok, a najednou se to začalo hýbat,“ řekl včera Štefan Lompart.

Ředitel školy Karel Špecián sdělil, že město by mělo zajistit náhradní stravování. „O obědy zatím žádají pouze rodiče žáků prvního stupně,“ doplnil ředitel, který k tomuto účelu nabízí městu školní kuchyňku.

Překvapený byl z našeho dotazu však starosta Jiří Havelka. Podle něj není nic schváleno, celá věc je prý akcí místostarosty Tomáše Sedláčka, který už shání náhradní výdejnu jídel. „Rodiče se nemusí obávat problému. To, zda se Eurest zavře, není vůbec jisté, navíc to musí schválit zastupitelstvo, které se koná 23. června. Takže by se jednalo maximálně o tři dny. Ale děti by se stejně stravovaly v jídelně Eurestu. Jídlo by se tam dovezlo,“ upozornil starosta.