Oprava izolace byla původním impulzem, který se nakonec rozvinul v celkovou úpravu prostoru mezi parkovištěm a domy. Proto práce na místě zdaleka nekončí a se zásadními úpravami, které by měly tisíce místních i návštěvníků města vnímat v příštích letech, se počítá ve druhé polovině letošního roku. Se stavebními pracemi, které mají vyjít na 20,8 milionů korun, se na místě počítá až do konce roku. Na opravy samotné terasy navážou i rekonstrukce chodníků směrem od lávky k divadlu a do Tyršovy ulice.

Z koncertu Michala Prokopa & Framus Five na letní lázeňské scéně v Poděbradech.
Obrazem: Letní lázně navštívil muzikant Michal Prokop s kapelou Framus Five

Což může znamenat, že se dočasně zavře i nová lávka přes Labe. „Případné dočasné uzavření lávky vyplyne z jednání se zhotovitelem a budeme o něm informovat,“ uvedla Olga Vendlová, mluvčí radnice.

Ruská vlajka se symbolem Z.
Policie kvůli ruské vlajce na akci komunistů podezírá muže z podpory genocidy

Kromě zateplení garáží se místo, kudy za běžných okolností projdou stovky lidí denně, kompletně promění na oddechovou zónu. Nová podoba terasy zahrnuje například žulové kostky, světla zapouštěná v úrovni země, vahadlové houpačky a akupresurní reflexní cestu. Podle návrhu nymburské architekty Aleny Mocové přibude i zeleň, nové pítko, šachový stolek či plastika.