Po patnácti letech měli motocykloví jezdci 
i fanoušci opět svůj sváteční víkend v Dymokurech. Organizátoři zde obnovili slavný přírodní trojúhelníkový okruh.
Závod spadá do seriálu Českomoravské asociace motocyklového sportu (CAMS), jelo se Mistrovství republiky 
v moderních třídách a přebor České republiky v klasice.

Pořadatelé chtějí navázat na tradici, která je už 55 let stará. První závody se konaly 
v Městci Králové, poté se v roce 1980 přesunuly právě na dymokurský okruh. „Jsem se závody velmi spokojený, jsme rozhodnuti, že za rok se opět pojede. Zvolili jsme datum 8. června, přeci jenom nyní o víkendu byla ráno trochu zima" vyhodnotil ředitel závodu Petr Civín.

Při sobotních trénincích se zranilo celkem 5 závodníků, kteří nemohli bohužel do závodů v sobotu zasáhnout.

Kompletní výsledky motocyklových závodů Dymokurského okruhu přineseme na sportovní stránce v nejbližší době.

Martin Zítko

Martin Zítko je amatérský jezdec z Podhorního Újezdu u Hořic. Tam jezdí na motocyklové závody prý již 25 let. V Dymokurech byl o víkendu poprvé. „Mám tu mezi závodníky kamaráda Tomáše Myslivečka. Jinak mým vzorem je Ital Marco Melandri," uvedl Zítko. Ten má podle svých slov rád přírodní okruhy, sám už závodil na okruzích bez licence. „Chci si ale licenci udělat, snad mi to vyjde příští rok," zasnil se fanoušek a majitel motocyklu GXR 1000 Martin Zítko.

Pět zraněných motocyklistů 
na okruhu v Dymokurech

Na obnoveném Dymokurském okruhu se o víkendu stalo celkem pět nehod. Všechny v sobotu při tréninkových jízdách. Jeden z nich se ani nedojel.

„V 11 hodin přijali záchranáři tísňovou výzvu k výjezdu 
k nehodě na závodech silničních motocyklů na Nymbursku. Na místě ošetřili dva zraněné muže. Jeden utrpěl zlomeninu horní končetiny a druhý zlomeninu dolní končetiny. K dalšímu ošetření byli převezeni sanitním vozem do nemocnice v Městci Králové," informovala tisková mluvčí záchranky Středočeského kraje Tereza Vojtová.

To byl ovšem jen začátek, na třítisícové trati upadli ještě další tři závodníci. Ani jeden 
z pěti zraněných se nedělních závodů nezúčastnil.

Do městecké a nymburské nemocnice byli převezeni také motocyklisté Dušan Novosad, ten si zlomil ruku a Patrik Kolář, který spadl v poměrně vysoké rychlosti. „Je hodně pobitý, ale komunikuje s lékaři," hlásil moderátor na trati.

Možnou příčinou mohl být povrch silnice, po níž závodníci jezdili. Minulý týden zde proběhly úpravy povrchu. Na trati bylo hodně štěrku. Někteří jezdci to komentovali slovy, že mohou jet maximálně na sedmdesát procent.

Druhým nepřítelem motocyklistů byla ranní teplota, kdy traťoví komisaři naměřili v trávě -0,2 a na trati + 3 stupně. Ráno to klouzalo.