Již po desáté (počítáme-li nultý ročník) se uskutečnilo celodenní klání Dymokurská koule v pool billiardu nebo-li v kulečníkové hře pojmenované 8ball, lidově Osmička. A to je jednoduše nejznámější hra na stole s dírami. V sobotu se v dymokurském Hotýlku V Podzámčí přihlásilo 52 hráčů, z toho osm žen!
I to už je v podstatě tradice, ženy se do Dymokurské koule hlásí pravidelně. „Deset jich však ještě nikdy nebylo," řekl jeden z organizátorů, hasič a povoláním školník Vladimír Kučera.
Po třech letech, kdy museli organizátoři vzít za vděk azyl v sokolovně v Činěvsi, se tedy vrátili na místo činu.
I se slavným géniem Járou Cimrmanem. „Jak známo, Jára Cimrman nastoupil 1. září 1917 jako učitel do školy v Dymokurech. Zde také dopisuje ve skromném příbytku svou poslední hru České nebe," vypráví se zaujetím další z organizátorů Pavel Kadlec. Ten s Kučerou stál u samotného zrodu Dymokurské koule.
Celodenní maraton se hraje na pět kol, všichni si dobře zahrají. Potom část postupuje do play off a vyřazení hrají takzvanou Finskou rallye.
„Pro účastníky je vpředu připravena polívčička a gulášek," moderuje přůběžně Kadlec z podia.
Letošní účast je dokonce mezinárodní. „Máme tu v soutěžním poli Ukrajince. Je to kluk, který se tady usadil. Přijeli soutěžící z Mladé Boleslavi, Chocně, Kolína, Sadské, Poděbrad, Městce Králové, samozřejmě místní," vyjmenoval Kadlec.
Organizátoři a rozhodčí jsou vyfešákovaní, mají košili, vestičku a motýlka.
V tombole se dají najít takové kousky jako například koloběžka, bazén či zkamenělé dřevo.
Večer zpříjemnilo vystoupení skupiny Pištův Sklep.