Herny a jejich omezení. Město chce vytlačit herny z historického centra, nesmí být ani 150 metrů od školského zařízení. Na některých místech už automaty zmizely.

„Máme vyhláškou ošetřené, že herny nesmějí být v historickém centru, některých ulicích a také 150 metrů od škol," informoval místostarosta Zdeněk Vocásek.

Město uděluje povolení pro výherní hrací přístroje formou identifikačních známek
v souladu s obecně závaznou vyhláškou. V Nymburce začínají převažovat videoloterijní terminály, kde jejich povolení ovšem uděluje Ministerstvo financí.

Možná si mnozí již všimli, že herny, některé nonstop, už postupně vyklízejí pole. Není například na náměstí vedle pizzerie, zmizela také 
z Tyršovy ulice v domě Na Staré poště. Na jejich místech je restaurace a kavárna.

Mluví se ale i o zcela nové nonstop herně, která by měla vzniknout v prostorách po prodejně elektro v Dlabačově ulici. „Nevím, zda nejde o fámu, ale slyšel jsem to také. Nad obchodem žije 30 rodin a v každé mají malé děti. S tím nikdo nemůže souhlasit," tvrdí Marek Zápotočný, který v domě bydlí.

Podle místostarosty Vocáska se někdo z domu na tuto záležitost informoval. „Muselo by dojít k rekolaudaci prostor, protože místo je zkolaudováno jako obchod," upřesnil Vocásek.

Zatím se tu ale nic neděje
 a podle hlasů z okolí by majitel obchodu tyto prostory na hernu nikomu nepronajal.

Provozovatelé výherních hracích přístrojů a loterijních terminálů chtějí znovu oslovit zastupitele s přehodnocením vyhlášky. „Oni respektují zákaz umístění v blízkosti školských zařízení a zároveň apelují na lokality, kde je husté osídlení – jako například na sídlišti – kde je v některých částech povolení možné.

Přijetím vyhlášky o regulaci hracích automatů přišlo město o 6 milionů korun.