Šok zažila jedenaosmdesátiletá důchodkyně z Rožďalovic.Jak tvrdí,požádala svého pětadvacetiletého vnuka o pomoc na zahradě. Ten se však nijak nerozpakoval a ženu surově zbil.

Případ šetří policie. Ta v těchto dnech obvinila mladíka z ublížení na zdraví. „Hrozí mu až dva roky pobytu za mřížemi,“ řekl policejní vyšetřovatel.
Jak se vlastně hrůzná scéna odehrála? Došlo k ní ráno 11. listopadu. Důchodkyně se k tomu dodneška vyjadřuje jen se sebezapřením. „Chtěla jsem jen, aby mi šel s něčím pomoci na zahrádce. Pak se to stalo,“ řekla důchodkyně, která je dodnes z celé události otřesená.

Policejní protokoly jsou podrobnější. „Muž udeřil svoji babičku otevřenou dlaní do obličeje. Potom pokračoval údery přes ruce, kterými si žena chránila obličej. Nakonec ji zkroutil a hodil na podlahu v kuchyni,“ řekl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Žena utpěla několik zranění, z nichž asi nejvážnější byla zlomenina vřetenní kosti. „Sama jsem si ještě zavolala záchranku,“ říká s hořkostí v hlase. Pohmožděniny měla na celém těle, utrpěla také otřes mozku. V městecké nemocnici si ji nechali týden. Ruce bolí ženu dodnes.

Mladík v té době bydlel v domě teprve několik dní. „Byl několik let pryč, údajně cestoval po světě. Na konci roku poprosil svou matku, moji dceru, aby ho vzala zpátky do domu na bydlení. Ta mu vyhověla a takhle to dopadlo,“ říká důchodkyně, která je původem Slovenka.

Podle jejích slov byl tehdy vnuk nezaměstnaný a často chodil domů opilý. „Nevím, jestli měl něco vypito i to ráno. Bylo to během chvilky,“ krčí rameny .

V současné době se rodina rozdělila a babička s vnukem vůbec nekomunikuje. Jejich obydlí dělí malý dvorek.
Případ nejspíš skončí u soudu.

Asi nejbrutálnější případ násilí mezi příbuznými se na Nymbursku odehrál 28. října 2006. V Poděbradech čtyřiadvacetiletý syn ubodal vlastní matku. Zasadil jí několik ran nožem. I přes rychlý zásah záchranné služby se jedenašedesátiletou ženu nepodařilo zachránit.
Podle známých byl syn duševně nemocný, už měl za sebou pobyt na psychiatrii.