„Mám termín na pátek kolem desáté večer a systém mi vygeneroval termín druhé dávky, u nějž je ale stejná večerní hodina. To bude další noční maraton?“ ptala se účastnice očkovacího maratonu.

Položili jsme stejný dotaz oběma mluvčím nemocnice, jak to tedy s časem druhé dávky bude. Podle koordinátorky očkování v Městci Králové Lucie Drobík Kolářové jsou na tyto dotazy připraveni. „Systém neumí generovat jiný čas a automaticky hlásí stejný čas, jako u první dávky. V tomto případě tomu tak ale nebude. Ti s termínem po páteční půlnoci si druhou dávku posunou o den dříve a s tím přesně o dvanáct hodin. Tedy například, když bude mít někdo termín první dávky v sobotu ve dvě hodiny ráno, na druhou dávku přijde nikoliv zase v sobotu ve dvě ráno, ale v pátek o den dřív ve dvě odpoledne,“ vysvětluje městecká koordinátorka. Všichni dostanou přesnou informaci o druhé dávce při prvním očkování.

To platí i o nymburské nemocnici, kde budou možnost přijít si pro druhou dávku řešit s každým individuálně při aplikaci první dávky. Obecně bude platit to, že očkovaní večer v noci z pátku na sobotu si budou moci přijít pro druhou dávku kdykoliv během pátku v určený termín. „V případu, o kterém jste hovořil, že je žena objednána na pátek kolem desáté večer, tak pro druhou dávku si bude moci přijít v termínu, který ji vygeneroval systém, tedy znovu v pátek, ale kdykoliv během dne v době běžného očkování,“ uvedla mluvčí s tím, že každý se bude moci dohodnout v očkovacím centru při aplikování první dávky.