Páteční odpoledne napovídalo, že volební účast bude zřejmě maximálně taková, jako při prvním kole, kdy k volebním urnám přišlo v jičínském volebním obvodu č. 37 jen 33,86 procenta zaregistrovaných voličů.

Nad veřejným pořádkem dohlíží policisté, v pátek po třetí odpoledne byli v Bobnicích.

Zajímavostí je, že nejmenší okrsek na Nymbursku, Nový Dvůr, kde je 60 voličů, měl jednu z nejvyšších volebních účastí, k volební urně přišlo minulý týden volit senátora 31 lidí, což je 51,67 %. V pátek kolem třetí odpoledne měli v této malé vísce odvoleno zatím pouze dva lidé. Volební komise ve složení předseda Martin Macoun, jeho zástupce Petr Procházka, Jana Svobodová a Kateřina Macounová se shodla na tom, že účast ve druhém kole bude nižší. „Lidé minulý týden spojili krajské volby se senátními. I tak jich pět odmítlo volit do senátu," uvedla členka komise Kateřina Macounová.

Až sobotní odpoledne ukáže, zda se všichni z prvního kola vydali k volbám, nebo už je konečný výsledek nechal chladným. Vhodit svůj hlas pro budoucího nového senátora do volební schránky můžete ještě v sobotu od 8 do 14 hodin.