Pokud bude znít zejména nymburským sportovním fanouškům příjmení nové ředitelky povědomě, pak mají pravdu. Petra Sokolovská, dvaačtyřicetilelá manažerka a obchodní ředitelka s bohatými zkušenostmi v oboru, je manželkou místní basketbalové legendy Ladislava Sokolovského. „Projekt Relaxačního centra Labe je zde s námi již přes 20 let a stálo za ním neuvěřitelné úsilí a očekávání naší komunity. Máme před sebou vzrušující dobu, kdy se budeme moci společně podílet na dokončení této významné stavby a otevření dveří do nové éry relaxace a pohody pro všechny naše občany,“ řekla v reakci na své zvolení nová ředitelka nymburského bazénového centra.

Podle starosty Tomáše Macha výběrovou komisi zaujala nejen svou dosavadní praxí, ale také vizí, kam chce celou organizaci a nymburský vodní relax posunout. „Rád v této funkci vidím člověka, který má vzdělání i zkušenosti v oblasti sportu a sportovního managementu. Práce na pozici ředitelky není snadná, ale věřím, že jsme zvolili vhodnou kandidátku,“ konstatoval starosta.

Výběrové řízení se uskutečnilo 17. dubna a podmínky splnilo sedm uchazečů. Z nich komise jako vítězku vybrala právě Petru Sokolovskou. „Kvalifikací a dosavadní praxí plně naplňuje požadavky na výkon dané funkce,“ uvedli členové výběrové komise. Funkce ředitelky Relaxačního centra Labe se ujme od 1. června.

Kdo je Petra Sokolovská

Nově jmenovaná ředitelka nymburského bazénového centra Petra Sokolovská, za svobodna Bydžovská, chodila na sídlištní Základní školu Letců R.A.F. Poté studovala obor managment elektrotechniky v nymburském Centru odborné přípravy. Dva roky studovala angličtinu a němčinu na Jazykové škole J. A. Komenského. Diplom a titul bakalář má z Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra. Stala se sportovní a kondiční specialistkou. Dostudovala v roce 2010.

Už v té době měla zkušenosti z pozice sportovní manažerky v nymburském Sportcentru. Od podzimu roku 2008 po dalších 11 let se stala ředitelskou sportovních komplexů klubu AC Sparta Praha, kde měla na starosti jak sportoviště Podvinný Mlýn, tak pečovala o řádné hospodaření v komplexu na Letné. Kromě zajištění chodu technologií měla na starosti i organizaci významných sportovních a eventových akcí. Na Spartě působila do roku 2019. Poté zastávala vysoké manažerské pozice v oboru hotelnictví a nabyla další bohaté zkušenosti při jednáních s lidmi. Od loňského léta vede obchodní aktivity v jedné poradensko – personální agentuře.