Velký hluk a nepořádek by prý vadil obyvatelům bydlícím u drahelických doků, kdyby společnost, která je nedávno koupila, zde chtěla stavět přístav, jak už původně plánovalo Povodí Labe. Bát se ale prý nemusí. Skelet, nebo lépe řečeno torzo bývalého základu stavby velkého labského přístavu chce nový majitel – společnost Kongresové centrum ILF, a.s. Praha – rozebrat a využít na stavbu jiného přístavu.

Podle člena představenstva Václava Pondělíčka byl tento týden na místě architekt, který rozhodl, že se doky zbourají. „Na druhou stranu se mu lokalita velice líbila, takže teď pracuje na návrzích využití vzniklého prostoru. V každém případě chceme všechny nápady konzultovat s vedením města a zastupiteli,“ uvedl Pondělíček s tím, že šéf společnosti je v těchto dnech na dovolené. Po jeho návratu se prý bude rozhodovat o budoucnosti lokality.
K prvním jednáním však prý už mezi společností a městem došlo. „Slíbili jsme, že v docích nebude v žádném případě ani výroba, která by způsobovala hluk,“ ubezpečil Pondělíček. Společnost prý bude muset jednat i s bývalým majitelem, protože břehová hrana u doků je stále Povodí Labe.

Doky leží už dlouhá léta ladem v rozestavěném stavu. Před čtyřmi lety dokonce město uvažovalo o tom, že by je od Povodí Labe koupilo a zřídilo zde objekty určené k rekreaci. K tomu však nedošlo, protože částka 11,8 milionů korun se vedení města zdála být vysoká. Rok na to byly doky navrženy do seznamu takzvaných brownfield, čili zanedbaných a opuštěných pozemků využívaných v minulosti například pro průmyslovou nebo zemědělskou výrobu.

Až letos na jaře se hnuly ledy a Povodí Labe vyhlásilo na koupi zanedbané stavby výběrové řízení. Z něj vyšla nejlépe společnost Kongresové centrum ILF, a.s. Praha, která doky koupila.