Státní podnik Povodí Labe, který ještě donedávna vlastnil chátrající a prázdný objekt drahelických doků, areál prodal. Výběrové řízení, kterého se zúčastnilo šest zájemců, bylo ukončeno a všichni zájemci už prý byli o výsledku vyrozuměni.

Jediným kritériem výběru byla podle tiskového mluvčího Povodí Labe Václava Jiráska cena. „Nejvyšší nabídku podala společnost Kongresové centrum ILF, a.s. Praha, která byla vyzvána k uzavření kupní smlouvy,“ uvedl Jirásek.

Nového majitele doků se však Deníku ani po několikatýdenní snaze nepodařilo zkontaktovat. Co má vítěz soutěže s rozestavěnou dvoupatrovou budovou v plánu není známo ani Povodí Labe.

Podle obchodního rejstříku se firma zabývá poskytováním ubytovacích služeb včetně provozování hostinských činností, poradenskou činností v oblasti gastronomie a hotelnictví a zprostředkování obchodu a služeb.

Na webových stránkách je možné se proklikat až k hotelu ILF, recepční však Deníku sdělila, že hotel nemá s firmou nic společného. Stejně jsme dopadli i při kontaktování další firmy, a to Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, která je státní příspěvkovou organizací zřízenou ministerstvem zdravotnictví. Odkaz na institut je pod hlavičkou Kongresového centra ILF ve zlatých stránkách.

Už dříve o doky projevilo zájem město Nymburk. „Původně jsem se o ně hlásili, ale cena byla příliš vysoká,“ řekl místostarosta Miloš Petera. Povodí Labe prý tehdy požadovalo 12 milionů korun.

Areál doků je zařazen do lokalit, takzvaných brownfields, což jsou opuštěné a nevyužité haly a tovární komplexy, pro jejichž další provoz je často překážkou například ekologická zátěž, nebo nevyjasněné vlastnické vztahy.

O navázání kontaktu s novým majitelem se bude Nymburský deník snažit i nadále.