Po padesáti letech není po hale s ledovou plochou ani památky. Pokud nepočítáme ruiny a stavební suť, kterou bude ještě několik dnů odklízet těžká technika.

Na místě, kde se ještě před šesti týdny bruslilo, kralují dva bagry pod otevřeným nebem. Už od minulého týdne chybí poslední zbytky střechy, a v těchto dnech padly i boční stěny včetně vstupu s památnou budkou pro výběr vstupného na hokej či veřejné bruslení. Probourán je v jednom místě také otvor do kdysi vyhlášené pizzerie, místa konání diskoték i vánočních večírků. To vše mizí i s původním stadionem. Poslední připomínkou haly zůstávalo ve čtvrtek před polednem deset kovových pilířů na straně blíže k železničnímu přejezdu.

Skončila historie prvního krytého zimního stadionu v Nymburce. Po padesáti letech není po hale s ledovou plochou ani památky. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Po odklizení trosek začne ještě v létě výstavba nové haly. Ta vyroste zhruba během jednoho. Celá akce se uskuteční v režimu takzvaného PPP projektu, což mimo jiné znamená, že firma získá od města stadion za symbolickou korunu. Na svoje náklady provádí demolici i postaví nový stadion, který pak bude následujících dvacet let provozovat. S tím, že zaručí možnost jeho využívání jak pro hokejisty a krasobruslaře, tak pro veřejnost. „Znovuotevření nového stadionu je předpokládáno v červnu 2025,“ uvedla mluvčí radnice Marta Svobodová.

Podle informací Nymburského deníku bude mít nová hala kromě zimní plochy také moderní šatny, ubytovací část, potřebné zázemí a také hlediště se sedačkami. Podle zveřejněných informací by stadion měl mít kapacitu přibližně 670 diváků plus rezervu pro cca dalších 330 návštěvníků. V případě potřeby by tak mohl pojmout až tisícovku lidí. „Je třeba brát v potaz, že nová hala vznikne na stejném půdorysu, na kterém stojí ta současná,“ připomněl už dříve místostarosta Zdeněk Vocásek.