Pozorní řidiči zaregistrovali stavební ruch vpravo vedle dálnice ve směru na Hradec Králové poblíž Dobšic. Zjistili jsme, co se na místě staví.

Kromě šoférů budou mít 
z dokončené stavby radost také záchranáři. „V rohu stavby bude vybudován nový heliport pro záchranářské vrtulníky, který bude mít pochopitelně i svoji příjezdovou cestu," uvedl technický dozor investora Tomáš Copko.

Nový heliport bude stát ve vzdálenosti asi 200 metrů od dálnice. „Nejbližší heliport je oficiálně až na letišti v Kolíně. Řekli jsme si, že by bylo dobré, aby někde blízko dálnice 
a v této oblasti byl aspoň jeden heliport, kde by mohli záchranáři přistát, kdyby se něco stalo," řekl ČTK jednatel investorské firmy Jiří Svoboda.

Stavbu povolil úřad civilního letectví a po jejím dokončení ji registruje do map 
a informací pro záchranáře. „Pro obslužnost regionu je každý nový heliport přínosem. Záchranné vrtulníky tak nemusí přistávat v obtížných podmínkách přímo na silnici," řekl mluvčí Úřadu pro civilní letectví Martin Navrátil.

Součástí stavby za 70 milionů korun bude také nová benzinová pumpa a rychlé občerstvení pro projíždějící.
Se stavbou se už začalo. Podle informací přímo ze stavby záleží částečně také na počasí, kdy by nový komplex sloužící řidičům a záchranářům mohl začít naplno fungovat. Pomalejší varianta počítá s otevřením během příštího roku, ta rychlejší slibuje otevření už letos v prosinci.