Do Česka přijedou dobrovolníci v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu, fungujícího pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX – SDA).

Dobrovolníci se budou podílet jak na přípravě tábora, tak na jeho samotném chodu. „Společně s českými asistenty zajistí, že bude o děti po všech stránkách postaráno a užijí si pestrý program. Po práci, ve svém volném čase, se dobrovolníci mohou těšit na prohlídku Nymburka a jeho okolí. „Navštívíme místní pivovar a uděláme si výlet do nedalekých Poděbrad či na Zámek Loučeň. Kromě toho samozřejmě nebude chybět vzájemné seznamování a poznávání cizích kultur," uvedla Lenka Pompová, vedoucí projektu.

Tábor pro děti s autismem 
a středním mentálním postižením v Jizbicích pořádá nezisková organizace Centrum pro všechny(CPV) z Nymburka. Kromě tohoto turnusu se zde během prázdnin ještě uskuteční čtyři turnusy pro celé rodiny, děti a mládež s postižením i bez a soustředění poledancerek.

Sdružení INEX – SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě 
a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v Česku tak, aby pomáhali, kde je potřeba a aby vyvíjenou činností prospěli nejen dobré věci, ale obohatili i sebe samotné," říká o INEXu jeho ředitelka Dagmar Fousková.