V rámci krajské soutěže hasičských týmů, která se konala o víkendu v Nymburce na hřišti za sídlem místních hasičů, byly vyhlášeny výsledky klání s názvem Dobráci roku.

Jednalo se o soutěž, kdy po dobu 40 týdnů se mohlo prezentovat 40 vylosovaných družstev dobrovolných hasičů na stránkách Deníků a na vlnách Českého rozhlasu Region. Týmy byly ze Středočeského kraje a los přisoudil Nymbursku pět zástupců: hasiče z Dymokur, Hronětic, Budiměřic – Šlotavy, Vykáně a Semic. Ani jeden z týmů však nepostoupil do závěrečného tříčlenného finále, kam se dostaly týmy, jejichž příznivci jim poslali nejvíce sms hlasů. Z našich zástupců se nejlépe umístili Semičtí, kteří na 17. místě získali 712 hlasů.

V hlasování vyhráli hasiči ze Svatého Pole na Příbramsku, kteří dostali 2 842 hlasů. Jen o šest méně hlasů a druhé místo patřilo Tuhani z Mělnicka. S větším odstupem pak finálové trio doplnili borci 
z Panošího Újezdu na Rakovnicku.

O konečném pořadí rozhodly disciplíny požárního sportu. Všechny tři týmy měly jeden pokus v hasičském útoku a jeden pokus ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Nejnižší součet časů a vítězství získali přesvědčivě hasiči z Tuhaně, kteří se tak mohou těšit na zaslouženou výhru, kterou je show pro celou obec za 100 tisíc korun. Ve vsi bude postaveno pódium, na kterém se představí známí muzikanti, například Jakub Smolík. Součástí výhry budou i sudy piva a 100 kilogramů masa na grilování. Druzí nakonec skončili hasiči ze Svatého pole a třetí Panoší Újezd.