Tohle nikdo nečekal. Stadion v Habeši, který vychoval slavné fotbalisty, je okupován zvířaty. Místo klasického sekání trávu spasou spokojeně kozy a ovce. Vymalováno.

Tým Polabanu se přestěhoval na nově zrekonstruovaný stadion na Vesláku, další nymburský klub AFK má dobré úmysly jen s hřištěm 
u atletického oválu, starý Polaban má smůlu.

Lokomotiva Nymburk, která areál vlastní, ho musí pronajmout. Buď jednomu zájemci nebo jich sehnat více. „Kabiny, hospodu a ubytovnu má nový nájemník, který vylepšuje, co se dá i po vichřici, která vzala část střechy nad hospodou," uvedla úřednice sekretariátu Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Nymburk.

Když přijdete blíž ke starému stadionu, zůstanete hned překvapeni tím, že vstup a budova s kasou jsou zbourány. „Tuto část jsme pronajali Jednotě, zařídí si zde parkoviště. To jejich stávající na protilehlé straně je už nedostačující," ví úřednice.

Čtyři kozy se pasou hned za uměle vytvořeným plotem 
u přední branky. Ovce na druhé straně. „Přivezl je nájemce ubytovny, má je částečně i Lokomotiva. Chováme je na malé ovečky," přiblížil šéf Lokomotivy Josef Fuksa.

Město ještě před rokem mluvilo o tom, že by stadion Polab anu mohl sloužit na celodenní městské akce. Z toho však zřejmě sešlo. Měl se tu uskutečnit i velký diskotékový podnik s názvem Madhouse Party, kdy se čekalo i několik tisíc návštěvníků. Počasí to však zařídilo jinak a párty se přemístila na zimní stadion, kde má domovskou scénu.