Očkování se od pondělí přesunulo do areálu nemocnice do prostor infuzní ambulance ve vchodu D. Očkování probíhá vždy v pondělí a v pátek od 14.30 do 18 hodin.

Zmíněné kulturní sály v Obecním domě provozuje město prostřednictvím Nymburského kulturního centra. To ho na začátku loňského roku zapůjčilo místní nemocnici, která zde zřídila v tu dobu tolik potřebné očkovací centrum.

Původně se v únoru 2021 začalo očkovat v menším z obou sálů. Nárůst zájmu a potřeba zvětšit kapacity očkovacího centra i pro čekající na očkování a ty, kteří tráví povinnou čtvrthodinku po očkování pod dohledem zdravotníků, pak přinutilo využít pro potřeby centra i velký sál.

Za celou dobu fungování se v Obecním domě podařilo naočkovat více než 100 tisíc lidí.

Za fungováním očkovacího centra se ohlédla i místostarostka Stanislava Tichá. „Mohla jsem u celého projektu být od samého začátku. Od prvotního nápadu nabídnout covidem vyprázdněné sály pro vznik centra, přes přípravu prostor, zpracování pokynů pro dobrovolníky až po desítky odsloužených dobrovolnických směn včetně očkovacího maratonu po boku radního pro zdravotnictví Aleše Tomana. V průběhu měsíců jsem zažila všechny proměny nálad klientů a vím, že to nebylo vždy jednoduché,“ konstatovala místostarostka.

Nyní se sály vrací k původnímu využití. Kromě zmíněného letního plesu města se tak do Obecního domu vrátí například oblíbený Čas na čaj, nebo taneční kurzy. Od 1. srpna se v těchto prostorách uskuteční 2. Nymburský výtvarný salón.