Tábor se uskuteční od 4. do 17. července. Jeho organizátory jsou nymburské Centrum pro všechny a sdružení dobrovolných aktivit Inex. Letošní téma se ponese v duchu známé pohádky Hotel Transylvania. Děti během celého tábora prožijí kvalitně strávený čas plný zábavy s postavičkami z této pohádky.

Na pomoc přijedou i zahraniční dobrovolníci, kteří pomohou s průběhem a péčí o děti. „Na dobrovolníky nečeká jen práce s dětmi. Mohou se těšit i na volnočasové aktivity a poznávání krás Česka. Setkání dobrovolníků a dětí s hendikepem se tak stane prospěšným pro všechny díky možnosti vzájemného poznávání cizích kultur,“ uvedla Martina Kučerová z Centra pro všechny.

Dobrovolnictví přináší spoustu radosti, zážitků, přátel a zkušeností. „Díky Centru pro všechny jsem se naučila pomáhat ostatním lidem, zejména dětem, které to potřebují. Ty nám naši pomoc vždy vrátí dvojnásobně v podobě úsměvu, radosti či objetí. Kdo to nezažil, o hodně přichází,“ uvedla Veronika Karbanová z Centra pro všechny.

Dorazí už zmínění dobrovolníci ze zahraničí. „Jsou pro nás hodně důležití, protože mnohdy je účast ze strany českých dobrovolníků velmi nízká. Díky nim získáme i přátelé na celý život. Pomáhají nám s přípravou tábora, programu, ale i s péčí o naše dětičky. Bez nich by to nešlo," doplnila Karbanová.