Hlasuje se na originálních novinových kupónech a na webu Nymburského deníku. Do ankety budou započítány kupóny, které přijdou do redakce s nejpozdějším razítkem České pošty z pondělí 19. ledna. Webové hlasování, které je možné z každé internetové adresy pouze jednou za den, bude ukončeno 19. ledna ve 23.59 hodin.

Poté redakci čeká mnoho práce se sčítáním hlasů. Těch se na novinových kupónech každoročně sejde přes šest set.

Slavnostní vyhlášení ankety se uskuteční na Malé scéně Hálkova městského divadla 
v Nymburce 17. února od 19 hodin. Posluchači se mohou těšit na zajímavý program.

Kromě vyhlášení pěti základních fanouškovských kategorií bude vyhlášena Hudební osobnost 2014, kterou se stane muzikant tělem i duší Yannick Tevi. Ten je původem z ostrova Vanuatu v Oceánii, přes dva roky žije v Nymburce. A už se nesmazatelně zapsal do srdcí fanoušků. „Vystupuje se skupinami Storian, Švihadlo, Lena Yellow či Forestless. Jeho příchod sem by se dal přirovnat k výbuchu reggae bomby," říká Lukáš Trejbal, tvůrce programu. Do Síně slávy vstoupí další tři hudebníci z Nymburska. Jsou z oblasti bigbítu, popu i klasické hudby.

Na slavnostním vyhlášení vystoupí mladé kapely Nespoutaní hoši a Inoscolution. „Představí se dvě vynikající zpěvačky, jmenovitě Lucie Janková a Zuzana Janiššová. Na závěr zahraje rocková skupina Infinity, složená z ostřílených harcovníků žánru, kterému se říká pompézní rock," dodal k programu Lukáš Trejbal.

V průběhu večera připomeneme několika klipy novinky dalších zajímavých kapel z regionu.Moderátorem večera bude ostřílený matador, Pepa Podolák z nymburského Rádia Patriot.