Pakliže v sousedním Nymburce slavili posvícení na atrakcích a u dobrého jídla, ve Všechlapech se rozhodli uspořádat sportovní posvícení. V jeho rámci se uskutečnilo několik fotbalových zápasů všech věkových kategorií, ale hlavně dva cyklistické závody.

První, ten dětský, startoval na místním hřišti už půl hodiny po sobotním poledni. Hlavní závod, do kterého se přihlásila zhruba sedmdesátka jezdců, startoval ve dvě odpoledne. „Hlavního závodu se zúčastním, ale jsem tu s dětmi, takže nějaké umístění není to hlavní," říkal před závodem Tomáš Berný z Krchleb.

Na trať vyjel jako poslední také šéf nymburských policistů Marek Jirouš. Mezi prvními třemi se však ve výsledkové listině neobjevil.

Stejně jako novinář, někdejší sportovní redaktor Nymburského deníku Tomáš Koníček. Ačkoliv na startu stál v čele pelotonu a do závodu vjížděl z prvního místa. „Dlouho jsem se vpředu držel. Ale pak mě zradilo kolo, měl jsem potíže se sedlem a musel jsem několikrát zastavit. Ani nevím, kolik lidí mě předjelo," svěřil se Koníček po dojezdu.

POŘADÍ V CÍLI

1. Luděk Šimeček
2. Miloslav Pohl
3. Pavel Hejna