Ten vznikl na stránkách České televize a stručnou formou představuje pozitivní vliv pastvy velkých kopytníků na krajinu. A to nejen v souvislosti s obnovou biologické rozmanitosti, ale také s regenerací půdy a adaptací krajiny na změny klimatu.

„Od doby, co jsem v dětství na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století četl různé komiksy na stránkách časopisu ABC, a později objevil u strejdy na půdě zaprášené sešity s příběhy Rychlých šípů, jsem přečetl množství ilustrovaných příběhů. Nyní se součástí příběhů kombinujících obrázky a texty v bublinách stali i divocí koně. A touto přístupnou formou mohou témata ochrany přírody otevřít dalším kategoriím čtenářů,“ zmínil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.

Na přírodní pastvině divokých koní, zubrů a praturů u Milovic.
Jak předejít požárům jako v Českém Švýcarsku? Pomoci mohou pastvy divokých koní

Spolu s ním a velkými kopytníky v komiksu účinkuje také poradce ministryně životního prostředí Ladislav Miko. Komiks totiž kromě pozitivních vlivů pastvy velkých kopytníků na krajinu upozorňuje také na klíčové body českého předsednictví v Evropské unii v oblasti životního prostředí. A těmi bude příprava společné pozice EU na mezinárodních konferencích pořádaných pod záštitou Organizace spojených národů.