Policie vzhledem k věku dívky uvedla pouze základní fakta. „Vyšetřujeme případ pádu nezletilé dívky z okna školní budovy. K události došlo ve čtvrtek před 19. hodinou. Na místo přiletěl záchranářský vrtulník, který zraněnou dívku transportoval do motolské nemocnice. V současné době čekáme na zprávu o jejím zdravotním stavu,“ uvedl policejní rada Marek Šmíd.

Podle našich informací se jednalo o dívku ze severní části Nymburska. Na internátu pobývala tři dny od začátku školního roku. Pokusili jsme se kontaktovat ředitelku školy Janu Podolákovou. Její vyjádření se nám však zatím nepodařilo získat.

Po pádu z okna internátu utrpěla vážná poranění. „Nezletilá dívka měla vážná mnohačetná poranění. Lékaři ji zajistily dýchací cesty a byla připojena na umělou plicní ventilaci. Poté byla předána kolegům z letecké záchranné služby a vrtulníkem transportována do motolské nemocnice,“ řekla Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky. Podle svědků byla dívka při vědomí a se záchranáři komunikovala. Později byla uvedena do umělého spánku.

Informace vyvolala odezvu na sociálních sítích. Desítky lidí ji sdílely hned v prvních hodinách po zveřejnění na neoficiálních facebookových stránkách Město Poděbrady. V komentářích pak lidé spekulují, proč to dívka udělala, pokud se nejednalo o nešťastnou náhodu. Další dívce drží palce. „Doufám, že se brzy uzdraví a bude v pořádku,“ píše Martina Průšová.

Další si zase všímají dovednosti pilota vrtulníku záchranné služby. „Parádní umění pilota. Přistání v městském prostoru je vždy náročné,“ poznamenal Jiří Kohout.

Případů pádů z výšky nejsou v našem regionu bohužel výjimečné. Nevšední případ vyšetřovali nymburští kriminalisté loni v dubnu, kdy po pádu z balkonu ve druhém patře zemřel jedenaosmdesátiletý senior. V první fázi kriminalisté nevyloučili možnou sebevraždu, vyšetřování je ale nakonec dovedlo k jinému závěru. Zřejmě se jednalo o nešťastnou náhodu. Muž byl v bytě sám. Pravděpodobně se na balkóně zamotal do prádelních šňůr a následkem toho z balkónu vypadl.

Tento případ z Nymburka byl však svým způsobem ojedinělý. Většinou se v případech pádů z výšky jedná o sebevražedný motiv a končívají tragicky.

Škola roku 2016 Hotelová škola, vyšší odborná škola hotelnictví a turismu v Poděbradech. Této škole, na které se stalo aktuální neštěstí, se loni dostalo významného ocenění. Asociace hotelů a restaurací (AHR) ji vyhlásila Školou roku 2016. Do soutěže bylo nominováno 11 škol. Vyhodnocení se konalo v karlovarském hotelu Pupp na listopadovém výročním kongresu AHR. Cenu převzala ředitelka školy Jana Podoláková. „Naši žáci absolvují velký objem praxí, řada z nich odjíždí do zahraničí. Ucházejí o stáže v Irsku, a dokonce na Aljašce,“ uvedla ředitelka školy.