Po měsících dohadů radní v úterý rozhodli o novém provozovateli Hálkova divadla v Nymburce. Od nového roku se jím stane Adolf Toman. „Rada se shodla jednomyslně,“ řekl místostarosta Miloš Petera. Tedy až na samotného radního Tomana, který se projednávání tohoto bodu nezúčastnil.

Jednomyslná shoda však nepanovala ve výběrové komisi. Tomana do funkce provozovatele doporučili čtyři ze sedmi jejích členů.

Z výsledku není nadšený zatím současný provozovatel Hálkova divadla Miroslav Fišer, který před dvěma lety divadlo převzal od Adolfa Tomana poté, co se Toman kvůli funkci náměstka ministra kultury musel šéfování divadla vzdát. Na ministerstvu však vydržel rok. „Odešel jsem tehdy ze zaměstnání, abych se mohl naplno věnovat divadlu. Teď mám dva roky do důchodu a opravdu nevím, co budu dělat,“ řekl Deníku Fišer. Ten se netajil tím, že rozhodnutí cítí jako křivdu. „Připadá mi to jako když někomu dají hračku, ten pak získá lepší a tu starou zahodí. Druhý tu starou zvedne, dá ji do pořádku a když toho prvního přestane nová hračka bavit, chce tu starou zpátky,“ řekl Fišer.

A co na to Nymburáci? „Za ředitele Fišera jsem chodil do divadla nejen na skvělá představení, ale byl to vždycky i celkově uvolněný věčer v hezkém a příjemném prostředí. Mám jen obavy, že s příchodem ředitele Tomana se vrátí do kiosku krabicák a chaos do ostatních prostor. Je hrozná škoda, že tito dva pánové se nedohodnou na spolupráci, protože dohromady by byli skvělý tým,“ píše se na webu nymburk.info.

Spolupráce je však na dohodě obou pánů. Adolf Toman se k možné spolupráci vyjádřit nechtěl. S divadlem má však své plány. „Chci navázat tam, kde jsem před dvěma lety skončil,“ řekl. Nymburáci se prý mohou těšit na kvalitní představení a levnější vstupenky.