Provizorně zatím radní vyřešili otázku nájmu a provozování Hálkova divadla v Nymburce. Do konce roku by podle představ rady měl v divadle zůstat současný provozovatel Miroslav Fišer. Na podzim radnice vypíše výběrové řízení nové. Ovšem už nejen na Hálkovo divadlo, ale spolu s ním i na provozování Městského kulturního střediska a kina Sokol.

Do druhého výběrového řízení se stejně jako do prvního, které skončilo neúspěchem, přihlásili tři zájemci. A to Miroslav Fišer, Radim Keith a Adolf Toman. Rada však v úterý odpoledne rozhodla, že nebude vybrán žádný uchazeč.

„Dohodli jsme se, že nabídneme panu Fišerovi prodloužení smlouvy do konce roku. V září bude vypsané nové výběrové řízení s tím, že rozšíříme možnost subjektům, které by měly vedle divadla zájem i o provozování kina a kulturního střediska,“ řekl místostarosta Miloš Petera.
Za pár měsíců by totiž radnice musela řešit další výběrová řízení. Jak provozovatel kina Sokol, tak i ředitelka Městského kulturního střediska totiž odcházejí do důchodu.

S pronájmem dalších zařízení však bude muset souhlasit zastupitelstvo. Rada se proto chystá udělat variantní řešení. Do výběrového řízení se tak budou moci hlásit zájemci jak o jednotlivá zařízení, tak i o celek, který by spojením divadla, kina a kulturního střediska vznikl.
Problémem by však mohla být změna provozovatele v polovině divadelní sezony. „To jsme řešili. Nový, nebo staronový nájemce s tím bude muset počítat,“ dodal Petera.