Nespočet výmolů na silnicích po městě. Díry malé, ale i pořádně velké a rozlezlé. Kde? Redakce se projela Nymburkem a monitorovala situaci.
Snad nejhorší je v ulici Bedřicha Smetany, je to úsek asi sto metrů a na sebe navazující vydrolený asfalt. Dále 
V Kolonii, Purkyňova či Ferdinanda Schulze. Na Křižovatce posledně jmenovaných ulic je soustava pořádných 
a nebezpečných výtluků.

Město slibovalo, že díry vzniklé po zimě zacelí hned jak se oteplí. Zatím nic. „S opravou výtluků by se mělo začít příští týden. V plánu je nejen Smetanova ulice, ale například i řada komunikací v Habeši a okolí náměstí," řekl ředitel Technických služeb Jaroslav Radoň.

Ten nám oznámil i způsob vyrovnání silnice. „Bude upřednostněna turbo metoda (trysková metoda, kdy je nanášena emulze se štěrkem 
a následně uválcována na rovný povrch – pozn. aut.), jiné technologie budou použity na Okružní ulici."

Možná jste si také všimli propadlé silnice u bazénu ve Zbožské ulici. „Je to pozůstatek po havárii kanalizační přípojky do bazénu. Podle Tomáše Macha ze společnosti Vodovody a kanalizace by měla být opravena do konce tohoto týdne," informovala mluvčí radnice Markéta Tomčíková.

Při monitorování silnic narazil Nymburský deník i na další nedostatek. Neposekanou trávu na sídlišti Jankovice. Ta zde dosahuje výšky snad 60 centimetrů a tento stav trvá podle místních tak čtrnáct dní. „Seká se, k prodlevě došlo vlivem technologických problémů jednoho ze subdodavatelů. Mělo by to být posekané v nejbližších dnech," uklidnil Jankovické Radoň.

Nutno dodat, že jsme fotili neutěšený stav ve středu dopolene. Odpoledne již zahradníci z technických sekali například v Sadové ulici.