„Digitalizace nevyřeší problém kina, ale bez ní se nehneme dál," zahájil diskuzi místostarosta Pavel Fojtík.

Vedoucí kina Lukáš Kadava obhajoval digitalizaci ze všech stran. "Její nespornou výhodou bude výrazné zkvalitnění zvuku, který dnes není dobrý. A nedojde k velké proluce od uzavření kina začátkem června," uvedl Kadava.

Jenže kino je uzavřeno od 2. června, do konce května se filmy ještě distribuovaly na pásech. Nyní má „pětatřicítka" film – už ovšem bez novinek – třeba dvě kopie, které putují po celé republice. Podle toho také vypadají. Kino Sokol nabídne v srpnu na pásu letošní novinku Líbáš jako ďábel. Že se tak stane tři měsíce po premiéře, teď nechme stranou. Aspoň se tam bude něco dít.

„Lidé nechodí do kina 
v Nymburce hlavně kvůli špatnému zvuku a nepohodlným sedačkám. Ale budova není v tragickém stavu. Nymburský kinosál je jeden z nejhezčích v celé republice," uvedl na zastupitelstvu promítač Jiří Lejsek.

Digitalizaci nakonec zastupitelé na podruhé schválili. Peníze se na ní našly v kapitole místní hospodářství – rekonstrukce DPS Purkyňova, 
a to 2,3 milionu korun. Minule návrh neprošel z kapitoly výstavba Vědeckotechnického parku. Proč to nakonec šlo a proč zrovna ze sociální oblasti, zůstává otázkou.

Digitalizace nalákala na schůzi i veřejnost. „Podívejte se, jak dopadl kulturák. To takhle budeme pokračovat 
s celým městem?" ptal se rozlobeně zastupitelů Roman Pachman.

Podle odhadu místostarosty Pavla Fojtíka by mohlo kino s digitalizací začít promítat na podzim.