I když je Mezinárodní den dětí až ve středu 1. června, několik akcí k tomuto svátku se konalo již o víkendu. Velkolepý Den dětí s krejčíkem Honzou v Parku Pod hradbami v Nymburce nebo jiný, plný soutěží na hřišti v Pístech.

Místní TJ Sokol Písty uspořádal v sobotu na hřišti již tradiční dětskou oslavu. Hřiště zaplnily desítky dětí a rodičů. „Nabídka soutěží a různých aktivit byla veliká, odměny čekaly na každého. Rok od roku se do organizace zapojuje stále více rodičů dětí,“ pochvalovala si Monika Fandáková z Píst.

Tak například se střílelo ze vzduchovky, prolézalo pod nataženými provázky, shazovaly kuželky nebo se děti trefovaly míčkem do tlamy velryby.

To v Nymburce dominovaly dětskému dnu hradby. A to nejen ty opravdové, pod nimiž byly atrakce umístěny, ale také nafukovací hrady, u kterých stála po celé odpoledne dlouhá fronta. „Bylo to fajn, ale mohlo to být trochu lépe organizované. Při čekání u hradu jsem si spálila od slunce krk,“ svěřila se jedna z maminek, jejíž dvě ratolesti byly v nafukovacích kulisách, ale i na trampolíně ve svém živlu.

Děti pak vtáhla na pódium zpěvačka Míša Mrázková a hada si zatančily s krejčíkem Honzou.

Autoři: Lukáš Trejbal a Miroslav S. Jilemnický