Florbal, americký fotbal, zorbing v bazénu, ale 
i tradiční sporty jako fotbal, nohejbal, basketbal, volejbal či plavání. Se všemi těmito sporty se mohly seznámit děti v doprovodu rodičů nebo pedagogů v pátek na prvním ze série Dnů D, při nichž nabízí ve svých prostorách bohaté sportovní vyžití široké veřejnosti Sportovní centrum Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk.

Ovšem tento výčet aktivit není úplný, nutno zmínit relaxaci ve vířivce, saunování nebo dětský koutek s výtvarnými tvůrčími hrami i s pohybovými aktivitami a také promítání pohádek. To vše bylo součástí pestrého programu, návštěvníci měli z čeho vybírat.

V pátek dopoledne mířily dvě maminky s ročními batolaty v kočárcích a dvěma tříletými dětmi z koutku míčových her do herničky: „Mirinka a Matěj si vyzkoušeli florbal, hráli si s míči na basketbal a volejbal, moc se jim to líbilo," říká maminka dětí Markéta a chystá se přijít 
s dětmi příště zase, jen by uvítala, kdyby se dozvěděla o akci dřív než v daném týdnu.

Zajímá vás, jak si mohli takoví špunti zkusit třeba volejbal nebo basketbal? Mohli, protože na všech stanovištích byli studenti Vyšší odborné školy ČUS, kteří se dětem věnovali přiměřeně jejich věku. Že nepřehodí tříleťák volejbalovou síť nebo nedohodí do basketbalového koše? Nevadí, přítomný student malého sportovce vyzvedne do výšky, takže se může hrát! Sportovní centrum nabídlo veřejnosti nejen prostory, ale díky VOŠ ČUS připravilo program včetně instruktorského zajištění.

Z celkového pohledu byli organizátoři s průběhem prvního Dne D spokojeni: „Dopoledne přicházely maminky na mateřské s malými dětmi, odpoledne si přišli zasportovat rodiče se staršími potomky. Největší nával jsme zaznamenali mezi 16. a 18. hodinou, tedy před basketbalovým utkáním, na něž dostali účastníci zvýhodněné vstupné. Největší zájem dětí byl o florbal, americký i evropský fotbal, Akce splnila naše očekávání vzhledem k tomu, že se jednalo 
o první a přípravný sportovní den, navíc pátek. Studenti měli příležitost vyzkoušet si prakticky na místě připravené sportovní činnosti a do 13. května, kdy se bude konat další akce, dokonce za účasti ministryně školství Kateřiny Valachové, budou moci řadu věcí doladit," říká Veronika Szabó, zástupkyně ředitele VOŠ ČUS.

Sportumilovné, nejen nymburské rodiny by si měly nejlépe hned zapsat datum příštího sportování na Tyršáku. Určitě bude opět o co stát.