V Růžence způsobila havárii porucha plynového kotle. „Oprava havárie plynového kotle v mateřské škole Růženka si vyžádala její uzavření. Naštěstí na pouhé dva dny, za které se díky úsilí zaměstnanců školky, města Nymburk a dodavatele povedlo havárii vyřešit,“ uvedl Petr Černohous, mluvčí nymburské radnice.

Podle jeho slov se jednalo o kompletní výměnu plynového kotle, a následně zajištění potřebných zkoušek a revizí. „Vše se stihlo a děti se v pondělí 7. ledna opět mohly vrátit do své školky. Město Nymburk tímto děkuje všem, kdo se na řešení podíleli,“ doplnil Černohous.

Už v minulém týdnu jsme informovali, že kvůli popraskaným trubkám topení hrozily vynucené prázdniny školákům ze Základní školy Komenského v Nymburce. K havárii došlo těsně před vánočními svátky a krizový scénář počítal i se čtrnáctidenní uzavírkou školy na začátku ledna.

Odborná firma však pracovala na výměně zrezivělého potrubí i přes vánoční svátky a díky jejímu úsilí se vše kromě drobných stavebních dodělávek podařilo dát do pořádku ještě na přelomu roku a školáci tak minulý týden zasedli do lavic v řádném termínu.