Klubová místnost nymburského Domu dětí a mládeže se na svátek Martina proměnila v pekařství. Na stole byly vály, těsta a náplně do Svatomartinských rohlíčků, které sem přišly děti vytvořit prý už po čtvrté.

Hlavní protagonistkou pečení byla Eva Faulhammerová z Pískové Lhoty. „Mám na rohlíčky dlouholetý recept od své tchyně. Pečeme je tu s dětmi tuším už po čtvrté," sdělila při vysvětlování dětem, jak nakládat s těstem. Vytvořit těsto nebylo tak složité, přestože se do něj dává droždí. Prostě se všechny suroviny smíchaly dohromady a děti už mohly zpracovávat jeho části do kruhů. Některým to šlo na první pohled naprosto bez problémů, některým musely přítomné pracovnice DDM trochu pomoci.

Pečení tradičních rohlíčků se zúčastnil i Martin Malík, který ten den slavil svátek. „Letos tu nejsem poprvé, zúčastnil jsem se pečení už vloni. Mamince doma někdy pomáhám, takže to pro mě není takový problém," řekl šikovný mladý pekař ve chvíli, kdy právě válel z části těsta potřebný kruh, který pak rozdělil jídelním nožem na osm částí. Dívky vedle Martina už v té chvíli plnily výřezy těsta v jeho nejširší části různými náplněmi. Některé rohlíčky měly sice trochu neuspořádaný tvar, ale děti si na nich určitě po upečení velmi pochutnaly.

Recept

close Pečení Svatomartinských rohlíčků v DDM Nymburk. zoom_in

Suroviny: 1/2 kg polohrubé mouky, 1 Hera, 1 šlehačka, 6 dkg droždí, 1 vejce, špetka soli
Postup: Propracujeme těsto, rozdělíme ho na deset dílů. Každý díl poválíme do kruhu a rádýlkem rozdělíme na 8 dílů. U širokého konce dáme váleček nádivky a srolujeme do rohlíčku. Upečené posypeme cukrem.
Nádivka ořechová: Do kastrůlku dáme 1/4 litru mléka, 25 dkg ořechů, 10 dkg cukru a svaříme. Do prochladlého přidáme cukr, skořici a na zahuštění asi 10 dkg piškotů.
Nádivka tvarohová: Tvaroh, 1/2 pudinku s vanilkovou příchutí, žloutek. Pouze smícháme všechny suroviny
Nádivka maková: 1 hrnek mletého máku, 1 hrnek mléka, 5 lžic cukru, cca 30 dkg strouhaného perníku nebo piškoty, trochu skořice. Postup je setjný, jako u nádivky oříškové.