Začít navštěvovat mateřskou školu pro mnohé děti znamená velký zlom 
v jejich dosavadním krátkém životě. Mnohé tuto životní změnu nesou těžce. Proto se 
v Mateřské škole U pejska 
a kočičky v Nymburce rozhodli, že těmto dětem a jejich rodičům ukáží školku netradičním způsobem a přivítají nové budoucí školáčky pohádkou.

Té se ujalo dvoučlenné divadlo Koloběžka, které přivítal kdo jiný, než pejsek s kočičkou v podání paní ředitelky a paní učitelky. „Chodíme světem pěšky, máme doma koloběžky," začalo své představení divadlo, které dětem přivezlo pohádku o Honzíkovi a Haničce Palečkových. Vtipně propojené maňáskové divadlo s živými herci rozesmálo několikrát nejen malé diváky, ale i jejich rodiče. Ale pohádka nebyla jen o zábavě, měla i výchovný záměr.

Zlobivý Honzík, který oproti své vzorné sestřičce Haničce nedodržoval správnou životosprávu, dostal virózu 
a pan doktor mu nařídil, že musí jíst vitamíny, pít čaj s citrónem a medem. Herci při představení používají maňásky zlého viru a hodného vitamínu C, který nad virem nakonec zvítězí. „Děti, je potřeba hodně pohybu na čerstvém vzduchu, mýt se pravidelně ve studené vodě a jíst vitamíny," znělo ponaučení z pohádky. Některé děti se aktivně zapojily, jiné ještě potřebovaly mít u sebe maminku. Ale všechny si určitě z první návštěvy školky odnesly příjemný pocit z toho, že až do ní nastoupí, nebude to nic tak hrozného 
a najdou si tu i nové kamarády.