Do čtvrtka se jednalo o tři odtahové dny – 2., 5. a 9. dubna. Během nich bylo odtaženo z ulic Nymburka celkem 30 vozů. Nejvíce z Palackého směrem k nádraží a také z Hradební. V obou případech šlo o 6 aut.

„Po domluvě s radnicí jsme se rozhodli, že letos budeme postupovat razantnějším způsobem. Řidiči si musí uvědomit, jaké komplikace tím při strojovém čištění způsobují,“ řekl ředitel nymburských technických služeb Martin Netolický.

Ten také poskytl konkrétní čísla, ze kterých čištěných ulic byl odtažen přesný počet aut. Tabulka neobsahuje číslo u Palackého třídy od náměstí směrem dolů, kde je situace složitá kvůli nemožnosti parkování v sousedních lokalitách Na Příkopě a Na Rejdišti. Obyvatelé mají už tak problémy s parkováním, proto v této části postupovali zaměstnanci s větším pochopením a benevolencí. „Reakce řidičů jsou různé. Setkali jsme se i s vulgaritami a nepochopením. Řidiči někdy vysvětlují, že si jen na chvíli odskočili. Pro nás je však jejich vůz překážkou,“ uvedl Netolický.

Zaměstnancům technických služeb jsou k ruce dvě odtahové služby. Ty odstranění překážejících aut zajistí prakticky okamžitě. A nejedná se o levnou záležitost. Řidič si musí připravit 1300 korun za přistavení vozidla odtahové služby, nedokončený a započatý odtah. Pokud k odtahu dojde, zaplatí majitel vozu 1800 korun za úplný odtah. Provozovatel vozidla, kterému bylo vozidlo odtaženo, bude mít možnost dostavit se k vyzvednutí vozidla na odstavnou plochu dvora technických služeb. V takovém případě zaplatí cenu jednoho odtahu.

Ovšem pak existuje ještě jedna varianta. „Nedostaví-li se provozovatel pro vozidlo nebo jinak nekontaktuje Technické služby města Nymburk, vozidlo bude následně vráceno na místo odtahu. Po provozovateli bude vymáháno zaplacení odtahu na odstavnou plochu dvora a ceny za odtah vozidla na místo odtahu. To znamená, že řidič zaplatí dvojnásobek, tedy 3 600 korun.

Strojní čištění bude pokračovat vždy v úterý a pátek až do konce května v označených ulicích.