A co vše bylo k vidění? Akci moderoval a zpíval výbornýFilip Šubr ze skupiny Seven z Mladé Boleslavi. Dále vystoupil pěvecký sbor ze Základní umělecké školy v Nymburce Oranžové žáby se skladbami od swingu po populární hudbu. Své vítězné modely z celostátních soutěží předvedly studentky Střední odborné školy a Středního odborného učiliště z Lysé nad Labem, už tradičně namíchali své nápoje barmani ze Střední odborné školy v Poděbradech – jejich výtvory byly k dispozici na ochutnání, během zábavného odpoledne byla k vidění hasičská technika a zadarmo upravovaly celé odpoledneúčesy kadeřnice z neratovického středního odborného učiliště, pobočka Nymburk. Koncert poděbradského písničkáře Lukáše Zíty program zakončil.

Lidé měli možnost se exkluzivně zeptat obou nymburských místostarostů, Miroslava Jeníka a Miloše Petery a radního Zdeňka Vocáska na nejpalčivější problémy Nymburka. Nejpalčivějším problémem byla doprava v Nymburce.

Problém s dopravou radní na Dni s Deníkem nerozlouskli

Dopravní situace v Nymburce, plánovaný aquapark nebo kulturní dům železničářů. I na to jsme se zeptali představitelů radnice při akci Prima den s Deníkem.

Nymburský deník ve spolupráci s televizí Prima pro čtenáře ve středu na náměstí Přemyslovců uspořádal Prima den s Deníkem. Kromě bohatého kulturního programu jsme se představitelů města zeptali na věci, které Nymburáky zajímají. Mluvilo se o neúnosné dopravní situaci, plánované stavbě aquaparku nebo o rekonstrukci bývalého kulturního domu železničářů na Boleslavské ulici.

Potěšující zprávou, na které se místostarosta Miloš Petera s místostarostou Miroslavem Jeníkem a radním Zdeňkem Vocáskem shodli, je, že obchvat, který by dopravě v centru města mohl ulevit, má být hotový už za rok. „Kamionů se zbavíme jedině tím, že dostavíme obchvat,“ řekl Jeník.
Na rozšíření kamenného mostu však mohou řidiči nejspíš zapomenout. Dopravu ve městě ale komplikuje i uzavřený most přes Mrlinu. „Snažíme se o to, aby byla rekonstrukce mostu hotová do konce června,“ řekl Jeník.

Na aquapark, jehož stavba se ve městě plánuje už několik let, je zatím vydáno územní rozhodnutí. Stavba je velmi rozsáhlá, s náklady okolo 400 milionů korun, město tak hledá vhodného investora. „Projekt se může zdát megalomanský, ale na druhou stranu Nymburk žádné takové koupaliště nemá a zasloužil by si ho. Musíme ale myslet i na provozní náklady,“ podotkl Jeník. Provozní náklady aquaparku by prý město samo neutáhlo. „Aquapark si mohou dovolit provozovat jen ekonomicky silná města,“ řekl Petera.

Ostuda města, tak řada lidí nazývá bývalý kulturní dům železničářů na Boleslavské ulici, ze kterého už jsou jenom ruiny. A jak s ním radnice hodlá naložit, není stále vyřešeno. Nymburk tak vlastně nemá žádný kulturní stánek, kde by mohl pořádat například plesy. Jako nejschůdnější cesta se podle místostarosty Jeníka zdá rekonstrukce sálu v Obecním domě. To by podle radního Zdeňka Vocáska mohlo být provizorní řešení, než bude KDŽ opravený. „Otázku rekonstrukce kulturního domu železničářů bychom chtěli uzavřít do konce volebního období,“ dodal Jeník.