Po velmi náročném dopoledním jednání poskytovatelů sociálních služeb v Poděbradech se odpoledne sešly stovky seniorů na velmi příjemné akci, při které se v sále Kolonády slavil dodatečně Den matek.

A jak už je v případě akcí, které pořádá Centrum sociálních a zdravotních služeb v čele s jeho ředitelkou Emilií Třískovu, tradicí, oslava měla velmi příjemnou atmosféru 
a sál Kolonády se zaplnil do posledního místečka. „Moc se sem vždycky těšíme, protože si tu popovídáme a hlavně se pobavíme," řekla jedna z účastnic, Poděbraďačka Blažena.

Nechyběli zástupci města 
v čele se starostou Ladislavem Langrem, který jako vždy našel vtipná slova, aby přítomné naladil do té správné noty. „Co se týká tance, já se v tomto případě vzdávám a odkáži vás na pana magistra Nováka, který je vyhlášeným tanečníkem 
a protančil již mnoho nocí 
a někdy se i vrátil domů," zavtipkoval starosta. Na oslavu přijela i vedoucí Odboru koncepce sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních věcí Daniela Lusková spolu se zástupcem sociálního výboru kraje Petrem Kubíčkem. „Jsem velmi potěšen, že se podařilo takový sál naplnit. Proto se takové akce pořádají," řekl Kubíček před zahájením.

A pak už se tancovalo, povídalo a zpívalo. Velký aplaus si vysloužil soubor country tanců při Svazu postižených civilizačními chorobami. 
„V našem souboru a mezi námi všemi se jasně mládne. Máme na to několik důkazů. Objeví se sem tam nové koleno nebo kyčel, ale i ti, co u nich pochybujeme, že vůbec přežijí, zase vstanou z mrtvých 
a opět tancují," uvedla soubor Ivana Tomková, hlavní duše dnes už jedné z největších seniorských organizací v České republice.