Nervózní lidé, dlouhé fronty. Tak vypadá měsíc březen na řadě finančních úřadů (FÚ). Do konce tohoto měsíce musí totiž poplatníci daně z příjmů fyzických osob podat daňové přiznání.

Pracovníci FÚ v Nymburce a v Poděbradech se proto rozhodli vyjít lidem vstříc. Prodlouží hodiny pro podání daňového přiznání a k dispozici budou i o víkendu. „Finanční úřad v Nymburce bude otevřen i v sobotu 29. března, a to od 8 do 12 hodin,“ uvedla jedna z úřednic.

Od 5. do 19. března budou pracovníci FÚ navíc k dispozici i na několika obecních úřadech v regionu. „To je výborné. Nebudu muset do Nymburka,“ říká spokojený Karel Vlasák. „Úředníci vydají občanům potřebné daňové formuláře a pokyny k jejich vyplnění, podají informace týkající se způsobu zaplacení daně a vyplnění daňových přiznání, která na místě vyberou,“ uvedl tiskový mluvčí finančního ředitelství v Praze Jindřich Mejvald. Kromě toho vyrazí pracovníci FÚNymburce a v Poděbradech i do okolních měst a obcí.

Zájemci se mohou na úřad vypravit i po pracovní době. V Nymburce i v Poděbradech budou úředníci k dispozici jak v obvyklý čas, tak i v rámci prodloužené doby. Například od 25. do 28. března, ale i poslední den, kdy je možné daňové přiznání podat – 31. března, budou oba FÚ otevřeny od 8 do 18 hodin. „Daňoví poplatníci mohou i letos využít výhody elektronického podání daňového přiznání a netrávit tak svůj čas na poštách nebo podatelnách,“ dodal Mejvald.

Bližší informace o možnosti elektronického podání lze nalézt na internetových stránkách české daňové správy http://cds.mfcr.cz, v sekci Daně elektronicky.

Kde můžete odevzdat přiznání?

Pracovníci Finančního úřadu v Nymburce a Finančního úřadu v Poděbradech budou přítomni na obecních úřadech v těchto termínech:

Milovice – Kulturní dům, malý sál
5. března 8 – 17 hodin
17. března 8 – 18 hodin
Sadská – Městský úřad
10. a 17. března 8 – 17 hodin
Lysá nad Labem – Městský úřad
12. a 19. března 8 – 18 hodin
Kněžice – Obecní úřad
17. března 12 – 17 hodin
Městec Králové – Městský úřad
19. března 10 – 17 hodin