Na jaře většinou každý zatouží po veselých svěžích barvách, květinových vzorech a střizích, co lichotí postavě. A návrháři tuto situaci dobře znají, proto na jaře představují své kolekce pro jaro-léto, aby nabídli všem, kteří mají zájem, inspiraci. Návrhářka Ilona Donátová, která září na módním nebi už víc než čtvrt století, na letošní duben připravila velkou módní show „EMOTION AND COMMUNICATION“, na které představí širokou kolekci modelů, ale také v rámci této přehlídky nabízí bohatý doprovodný program, který vede k zamyšlení nad přírodou a světem kolem nás. Proto přehlídkou provází Vendula Krejčová – moderátorka a scenáristka Objektivu ČT24.

Přehlídka má benefiční charakter, kdy se část výtěžku ze vstupného (200 Kč na osobu) věnuje na charitu pro Dětský domov Sedloň a psy v nouzi. Takže každý může přispět na dobrou věc a ještě získat inspiraci, jak „posílit“ šatník, aby to každé ženě na jaře opravdu slušelo a také se pobavit, nechat zimu za dveřmi a radovat se z jara a přicházejícího léta.

Kolekce Ateliéru Donát jaro-léto 2018 je opravdu široká, takže si vybere každá žena ten správný model pro sebe. V této sezóně jsou módní různé délky sukní, šatů i kalhot. Zrovna tak jsou módní volné střihy (oversize), stejně jako ty projmuté. Záleží opravdu na každé ženě, co upřednostní. „Doporučuji pořídit si nějaký volný střih oblečení, jednak se velmi dobře nosí obzvláště v létě – méně se v takovém střihu potíme, a také je to naprosto nadčasová záležitost, která vydrží v šatníku, dokud ji naprosto neobnosíme,“ doporučuje návrhářka Ilona Donátová. Ale Ateliér Donát není jenom o střizích a látkách, jsou pro něj charakteristické kresby, nášivky a další aplikace – které povyšují model na autorskou výtvarnou tvorbu. A právě tyhle výtvarná aplikace navrhuje ke konkrétním střihům druhá dáma Ateliéru Donát – Romana Krejčí.  Na přehlídce bude opravdu na co koukat. Je to opravdu o emocích a komunikaci se světem, v rodině i sami se sebou.