Součástí akce bude také přednáška v kině, tvůrčí jam u skautů na Vesláku, závěrečný Urban Art Jam v drahelických docích nebo výstava fotografií v bistru Stanice na hlavním nádraží.

Právě stěna na zahrádce zmíněného bistra nedaleko kolejí bude jedním ze čtyř míst, kde nová díla vzniknou. Na tomto místě se představí se svým premiérovým muralem umělec vystupující pod jménem Ubrus. Další pak vznikne na domku na kraji drahelického sídliště nedaleko od odbočky z Tyršovy ulice do Okružní. V tomto případě bude tvořit letos třiasedmdesátiletý Jiří Šourek vystupující pod jménem Jiří 231.

Třetím objektem s novou výzdobou bude dům patřící firmě COOP v ulici 28. října nedaleko Základní školy Komeského. Autorem bude Martin Kafes33 Hirth. Posledním přírůstkem do letošní městské galerie bude další stěna firmy Nymwag u nadjezdu, kde zkrásní průmyslovou plochu Jakub Uksa. Proměnou projdou také staré vagóny na Vesláku.

Celý festival začne ve středu 12. června v bistru Stanice výstavou fotografií Jakuba Jandory. Ve čtvrtek bude program pokračovat v kině Sokol, kde se uskuteční přednáška uměleckého ředitele festivalu Lukáše Kladívka o historii tvorby ve veřejném prostoru. Vrchol programu se odehraje v drahelických docích v sobotu 15. června, kde se příchozí mohou těšit na koncerty, občerstvení a kreativní workshopy. „To, že se Nymburk pomalu ale jistě mění v galerii, která se může pochlubit kvalitními díly, mi dělá velkou radost. Organizátorům se opět podařilo přilákat do Nymburka zajímavá jména,“ uvedla místostarostka Stanislava Tichá.

Festival se poté přesune ještě do Poděbrad a Mladé Boleslavi.

Program festivalu:


úterý 11. června

Zahájení malby murálů


středa 12. června

Oficiální zahájení od 18 hodin - Bistro Stanice, Nymburk hlavní nádraží

Výstava fotografií – Jakub Jandora


čtvrtek 13. června

13.00 Lil Graff Jam - Skautská základna na Vesláku

19.00 Lukáš Kladívko - Kino Sokol

Přednáška o historii tvorby ve veřejném prostoru


sobota 15. června

Doky Drahelice - URBAN ART JAM od 12 do 20 hodin
Akce se koná v unikátním urbex prostoru – upozorňujeme že vstup je na vlastní nebezpečí, a je potřeba podepsat souhlas u organizátorů. Bez podpisu nelze v prostoru v průběhu akce pobývat.

Koncerty
MC GEY (15.00)
NBK RECORDS (17.00)
KAMAFUTRA (19.00)
DJs: LIL BRO206 & Lukáš Sommer

Graffiti a street art jam, Streed Food Deli Martia + pitný režim na místě

Workshopy, Art Shop, Chill zóna