Až na úroveň Starého Vestce se ve středudopoledne vinul pestrobarevný had složený ze stovek aut.

Doprava ve směru na Prahu na D11 zkolabovala. Začala totiž oprava dálničního úseku před Prahou, situaci komplikovala i malá dopravní nehoda. Podobně to může v tomto úseku vypadat až do pondělka.

Což znamená pro řidiče z Nymburska dilema. Buď vystát kolonu, která zrdží šoféra a posádku i několik hodin nebo projet po souběžné silnici na Prahu místním dobře známé jako stará pražská. Tedy přes Velenku a Nehvizdy.

Platí to hlavně po řidiče, kteří najíždějí na dálnici u Poděbrad či Sadské. Tam je totiž situace ještě reálně příznivá. „Sice jsem zaslechl v rádiu zprávu o koloně, ale zdálo se mi to v pohodě. Bohužel jsem zastavil za Starým Vestcem a hýbalo se to velmi pomalu,“ svěřil se jeden z nymburských řidičů přímo z dálnice.

Dálniční policisté potvrdili, že komplikace mohou trvat až do pondělí. „Uzavírka celého jízdního pásu ve směru na Prahu, kdy je provoz převeden do protisměrných pruhů, potrvá do pondělí 5. června. Od 5. června do 16. června pak bude průjezdný alespoň jeden pruh v tomto směru,“ řekla vedoucí oddělení dálniční policie v Poříčanech Miluše Koubová.