Velmi brzy by měla začít také zásadní rekonstrukce sportovní haly Bios. Nejzásadnější sportovní halu ve městě využívají například úspěšní basketbalisté. Měla by být přestavěna radikálním způsobem. „Změní se celá koncepce haly, zkvalitní se sociální zařízení, kabiny pro sportovce či hlediště. Hala z roku 1983 je také extrémně náročná na vytápění, modernizace tak v následujících letech značně uleví městskému rozpočtu,“ uvádí stránky Město Poděbrady. Na stavbu bylo vyhrazeno necelých 72 milionů korun, přičemž 20 milionů by měla pokrýt dotace od ministerstva školství. Změny by měly začít ještě v prvním čtvrtletí.

Zatímco v Lysé už stojí, v Poděbradech na ni zatím čekají. Řeč je o cyklověži u nádraží, která bude sloužit k ukládání kol cestujícím vlakem. Jednoduchý, moderní a levný systém už funguje v řadě dalších měst. V Poděbradech by měla při pohledu od parku vpravo vedle budovy vyrůst v prvním půlroce. Stavba má vyjít na 13 milionů korun, dotace by měla činit 10,7 milionů.

Dalším projektem, který už měl podle původních představ na svém místě stát, je hudební altán v lázeňském parku. Jeho stavbu nejprve zablokoval svoji stížností jeden ze sousedů. Stížnost krajský úřad zamítl. K tomu se však přidaly technické komplikace a stavba a její umístění se musela posunout. Termín výstavby byl několikrát oddálen. Aktuální plán radnice postavit hudební altán do začátku lázeňské sezony komplikuje fakt, že se nikdo nepřihlásil do výběrového řízení na jeho výstavbu. Proto se podle stránek Město Poděbrady počítá s jeho dostavbou až v podzimních měsících letošního roku. Nový pavilon má nahradit současné nevzhledné mobilní pódium za kongresovým sálem. Náklady by se měly pohybovat kolem 5 milionů korun.

A ještě jednou z lázeňského parku. Jeho horní část pod knihovnou u Divadelní ulice má doznat zásadních změn. Zmizí tři stánky s rychlým občerstvením a prostor bude parkově upraven. „Parčík bude plný keřů, jabloní, cesta bude ze zatravňovací dlažby. Dojde zároveň k propojení tohoto prostoru s knihovní zahradou,“ plánují zástupci radnice. Akce by měla přijít na 2,5 milionu korun.

Dočkají se také Žižkováci. Mělo by dojít na slibovanou rekonstrukci Revoluční ulice. Kraj, který je hlavním investorem akce, zatím přesný termín zahájení prací neoznámil. Projekt však mimo jiné slibuje nahradit žulové dlažební kostky asfaltovým povrchem. Silnice se rozšíří zhruba o půl metru. U křižovatky ulic Revoluční - Za Nádražím bude nově odbočovací pruh. Křížení s ulicí Ovocnou bude narovnáno tak, aby byly ze všech míst dostatečné rozhledy. „Město navíc na své náklady opraví chodníky, vjezdy a veřejné osvětlení,“ slíbil už před časem starosta Ladislav Langr.

Zateplovat by se měla řada paneláků, které tak dostanou nový plášť. Lešení by tak měla vyrůst u domů v ulicích Poděbradská, Ostrovní, Krátká, U Stadionu, Dr. Horákové, Budovcova nebo Kunštátská. 

Jedna z posledních částí Poděbrad, která není napojena na čističku odpadních vod, se má nové kanalizace a vodovodu dočkat právě letos. Řeč je o lokalitě od ulice Na Zámostí až k Jezeru. U samotného Jezera by měly vyrůst nové, zřejmě rekreační objekty. 

Druhou největší investicí po rekonstrukci sportovní haly bude zásadní úprava sběrného dvora. Čeká jej modernizace a rozšíření za přibližně 25 milionů korun. 20 milionů by mělo poskytnout Ministerstvo životního prostředí. Město si od toho slibuje zkvalitnění třídění odpadu a eliminaci vzniku černých skládek.