Celý prostor se má během letoška změnit k nepoznání. Pro sběratele snímků z míst, která časem zcela mění svůj vzhled, je nejvyšší čas dorazit právě k dosluhující podobě skateparku a místo si na památku pořádně nafotit.

Jako první dojde na výměnu lávky přes Velké Valy, k níž místní dojdou uličkou Na Parkáně podél sídla poříčních policistů, případně po přírodní cestě od Základní školy Tyršova.

Nová lávka

Zahájení stavebních prací se předpokládá v únoru, kdy bude stávající konstrukce lávky včetně zábradlí odstraněna. „Na místě původní lávky bude vybudována lávka nová, která bude tvořena rozpěrkovou konstrukcí a ozdobena zavěšenými křídly s ocelovým zábradlím,“ řekl místostarosta Nymburka Zdeněk Vocásek. Hned až to umožní počasí, začne také stavba nové přeložky cyklostezky. V praxi to bude znamenat, že nově cyklisté po přejetí lávky nezahnou doleva na úzkou cestu podél zbylé části Velkých Valů a podél sportovišť a pak pravoúhle doprava na širokou cyklostezku podél Labe.

Nově si tuto trasu zkrátí a vznikne šikmá spojnice od mostku až k cyklostezce u Labe. Tím bude zrušeno jedno ze stávajících asfaltových hřišť, přes nějž nová široká spojka povede. Na místě druhého hřiště tak vznikne klidový kout, kde se počítá s herními prvky pro děti a také přístupem k vodě. Nová spojka bude mít ještě jeden vybočující pruh vpravo, který povede kolem nového skateparku k novému multifunkčnímu hřišti. Všechno je patrné z plánku ve fotogalerii.

Hřiště a skatepark

Jak už bylo zmíněno, za skateparkem vznikne nové hřiště určené pro více sportů. „Plánované víceúčelové hřiště o rozměrech 36 × 18 metrů bude vyhovovat sportům jako je volejbal, basketbal, tenis, nohejbal, malá kopaná, badminton a další,“ píše se o hřišti na stránkách města. Posledním bodem rekonstrukce celého prostoru se stane stavba nového skateparku. Bude na větší ploše, než je dnes a půjde o železobetonový celek. Jeho součástí bude velký bazén a řada překážek. Podle koncepce má být určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce.

close Plánek budoucího uspořádání v místech proměny. info Zdroj: se souhlasem MěÚ Nymburk zoom_in Skatepark bude ze všech nových prvků u hasičského hřiště nejdražší. Má vyjít na 7,2 milionu korun. Víceúčelové hřiště vyjde na 3 miliony a vybudování nové přeložky cyklostezky na 2,5 milionu. Nová lávka přes Velké Valy pak bude stát 5,9 milionů korun.