Po již delší dobu avizované cyklostezce z Poděbrad do Pátku přichází na řadu tedy další, která jistě potěší všechny cyklisty.

„Dvory v současné době pracují na komplexní pozemkové úpravě a jsou ve stadiu návrhů nové cestní sítě,“ uvedla mluvčí nymburské radnice Markéta Tomčíková.

Podmínkou vybudování nové cyklostezky ovšem je, aby se na stavbě spolupodílelo město Nymburk, a to vybudováním části cyklistické trasy na svém katastrálním území.

Nymburští radní tento záměr na svém jednání uvítali. „Nymburk rozhodně podporuje rozšiřování sítě cyklostezek. Propojení města s obcí Dvory je výhodné hned z několika hledisek. V Nymburce a jeho okolí například používá mnoho lidí kolo jako běžný dopravní prostředek, a to především na cesty do práce. Dalším důležitým faktorem je podpora turistického ruchu,“ podpořil záměr starosta města Miloš Petera.

Podle něj se bude město snažit společně s obcí Dvory získat na vybudování nové cyklostezky dotaci.

„Podél řeky Labe máme v současné době síť cyklostezek dobudovanou. Nedávno jsme otevřeli její poslední úsek v Drahelicích. Nyní chceme zpříjemnit život cyklistům přímo ve městě. Investice do městských cyklotras je totiž především investicí do lepší budoucnosti,“ doplnil Petera.