Někteří cyklisté zatím jezdí po silnici druhé třídy. Stejně jako auta. V dopravních špičkách je to však riskantní, zejména v zatáčkách nebo na křižovatce obchvatu a odbočky do Litole.

Ostatní raději vynášejí bicykly po schodech a pokračují v únikových cestách na krajích mostu. Na straně od Litole však musí přejít frekventovanou silnici, kde auta jezdí devadesátkou, aby se dostali ke schodům, po nichž opět kolo snesou. Pro dospělé, se kterými jedou na kolechi děti, nebo pro seniory není příjemná ani jedna varianta.

„Chceme postavit ve spolupráci s krajem po obou stranách řeky nájezdy, které budou napojené na cyklotrasy podél Labe. Letos to bohužel nestihneme,” říká starosta Lysé nad Labem Karel Otava.

Podle projektové manažerky města Caroline Chudobové v současné době vzniká projekt. Než se začne stavět, ještě chvíli potrvá. Možná by se cyklisté mohli dočkat nájezdů na podzim příštího roku.

Město zároveň připravuje cyklostezku, která naváže na plánovou Labskou stezku. Vést by měla pravděpodobně podél pravého břehu Labe z Nymburka až do Čelákovic.