I tento příběh ukazuje na zájem lidí o premiérové hlasování, v němž čtenáři Nymburského deníku vybírali nejkrásnější vánoční strom ze sedmi měst Nymburska. Jen pro pořádek: neobvyklé přání volající čtenářky bylo splněno. Ale pro přísné strážce pravidel – tyto tři hlasy neměly na konečné pořadí nakonec zásadní vliv. I tak by totiž právě poděbradský strom vyhrál, a to s drtivou převahou.

Jak tedy celé hlasování dopadlo řečí čísel? Letošním vítězem se stal vánoční strom krášlící i v těchto dnech Jiřího náměstí v centru Poděbrad. Statný smrk byl dovezen z nedaleké Sokolče. I podle komentářů na sociální síti si Poděbradští svůj strom opravdu přimkli k srdci. „Fakt je opravdu krásný, ne jako vloni. To byla hrůza,“ komentovala například Věra Kupcová.

Podporu získal i v „rodné“ Sokolči. „Strom rostl v jedné rodině na soukromé zahradě v Sokolči více než 40 let a už se tam nevešel. Tak si našel využití. Užijte si ho. Budeme se na něj také chodit dívat,“ napsal Marián Sipajda ze Sokolče.

Poděbradský smrk nakonec dostal 578 hlasů. Na druhém místě skončil vánoční strom, který trvale stojí před novou milovickou radnicí. Letos jej doplnily i další zářící dekorace. Článek s možností hlasovat sdílely i oficiální stránky města Milovice a jak vidno, řada lidí milovický strom skutečně podpořila. Celkem dostal 276 hlasů.

I na třetím místě skončil strom, který roste trvale - na pěší zóně v centru Městce Králové. Tento krásně zdobený jehličnan získal 178 hlasů.
Trochu překvapivě ignorovali hlasování lidé v největším městě okresu, tedy Nymburce. Ačkoliv si sami strom v listopadovém hlasování vybrali a byl dovezen z Dlouhopolska i krásně nasvícen, neochotu místních jej podpořit nezlomil. Dostal jen 65 hlasů a skončil až na pátém místě. Přeskočil jej i strom z Lysé nad Labem, který na 4. místě získal 84 hlasů. Na šestém místě skončil strom z Rožďalovic s 15 hlasy, sedmý pak strom v Sadské s 10 hlasy. Celkem přišlo pro všechny stromy 1206 hlasů.

Někteří čtenáři z menších obcí se dožadovali, aby bylo možné hlasovat pro ten jejich strom. Několik takových hlasů se objevilo například z Pátku. Není ale v silách redakce objet a nafotit vánoční stromy ve všech 87 obcích, městysech a městech Nymburska. Nicméně pro příští druhý ročník hlasování o nejkrásnější vánoční strom určitě vymyslíme nějaké překvapení.

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROM
1. Poděbrady – smrk ze Sokolče – 578 hlasů
2. Milovice – stálý strom – 276 hlasů
3. Městec Králové – stálý strom – 178 hlasů
4. Lysá nad Labem – stálý strom – 84 hlasů
5. Nymburk – smrk z Dlouhopolska – 65 hlasů
6. Rožďalovice – stálý strom – 15 hlasů
7. Sadská – stálý strom – 10 hlasů