Hororový výjev mají denně na očích obyvatelé Činevsi. U kraje hlavní silnice procházející obcí je takřka napůl „rozpáraný“ favorit. Na dvě půlky rozdělilo vůz svodidlo. Řidič, který s autem boural, se předminulý víkend podruhé narodil.

Situace se stala v sobotu 15. září před pátou hodinou ranní. „Vracel jsem se ráno od kamaráda. Pak už si pamatuju jen hasiče, jak mě vyprošťovali a nemocnici,“ líčí jedenatřicetiletý místní řidič osudovou událost. Přitom domů mu ve chvíli nehody chybělo asi 300 metrů.

Podle dostupných informací byl řidič pod vlivem alkoholu. Údajně měl mít v krvi přes dvě promile. I proto může děkovat osudu, že svodidlo, které projelo prostředkem auta jako bodák, jej těsně minulo.

I tak byl s rozbitou hlavou a otřesem mozku hospitalizován v městecké nemocnici. Domů se vrátil před pár dny.

Mezitím se po obci šíří fáma, že ve favoritu je ještě palivo a při manipulaci s autem hrozí nebezpečí výbuchu. „Není to pravda, v autě žádné palivo není,“ tvrdí řidič.

Starosta Činěvsi František Sýkora i další místní mají ale strach, aby se kvůli nešťastně vybouranému autu nestalo další neštěstí. „Už jsem s majitelem mluvil, ale zatím vůz neodstranil. Budu za ním muset zajít, aby se o to postaral,“ řekl včera dopoledne Nymburskému deníku Sýkora.

Sám řidič se však dušuje, že strašidelný vrak co nejdříve zmizí. „Už jsme s tím jednou zkoušeli cuknout s osobákem, ale auto je ve svodidle natolik zaklíněné, že budeme muset použít traktor,“ vysvětluje řidič, který si při nehodě rozhodně vybral největší dávku štěstí v životě.